C2Z

Z Wiki NokiaHacking.pl

C2Z - patch dla aplikacji ROMPatcher. Powoduje on że aplikacje (również systemowe) w pierwszej kolejności próbują użyć plików z dysku C: zamiast z dysku Z:. Ma to zastosowanie w sytuacji gdy chcemy zmodyfikować plik znajdujący się na dysku Z: (Read Only Memory). Nie możemy zmodyfikować pliku na tym dysku, ale możemy sprawić że telefon odczyta zmodyfikowany plik z dysku C:.

Rodzaje plików które mogą być odczytywane z dysku C: za pomocą C2Z:

  • .RSC
  • .MBM
  • .INI
  • .R??
  • .TXT

Skąd wziąć patch C2Z?:

Patch C2Z modyfikuje plik Z:\SYS\BIN\EFSrv.dll. Ponieważ ten plik różni się w zależności od modelu telefonu i wersji Firmware, nie można użyć tego samego patcha dla kilku telefonów. Aby móc cieszyć się patchem, należy go sobie wygenerować. Można to zrobić z poziomu telefonu (aplikacja "C2Z Maker"), na komputerze (generatory od Wadowice i FCA00000) lub przez internet (C2Z Online generator od CODeRUS). W przypadku dwóch ostatnich należy wcześniej skopiować z swojego telefonu plik Z:\SYS\BIN\EFSrv.dll na komputer. Wygenerowany plik C2Z.RMP przenosimy na telefon do katalogu z patchami (C:\Patches lub E:\Patches).


Zagrożenia związane z korzystaniem z C2Z

Patch C2Z może powodować destabilizację pracy systemu (restarty, zawieszenia telefonu). Z opinii użytkowników patch'a wynika że najstabilniejsze są te wygenerowane Online (za pomocą generatora C2Z nieznanego autora - C2ZN) lub wygenerowane z poziomu telefonu (C2Z Maker). Jeżeli masz jakieś problemy z C2Z - dezaktywuj go w aplikacji ROMPatcher.


Zobacz też