Wiki NokiaHacking.pl:O Wiki NokiaHacking.pl

Z Wiki NokiaHacking.pl

Wiki NokiaHacking.pl w tej chwili
Wiki NokiaHacking.pl działa na oprogramowaniu MediaWiki 1.16.0.
Ma 137 artykułów i 230 wszystkich stron.
Wykonano 642 edycji.
Wgrano 18 plików.
Jest 64 zarejestrowanych użytkowników,
w tym 3 administratorów.

Są to dane z godziny 02:04, 21 grudzień, 2024.

Wiki NokiaHacking.pl to wolna encyklopedia skierowana na treści związane z tematyką forum NokiaHacking.pl, czyli m.in. głównie treści związane z telefonami komórkowymi marki Nokia.

Zawartość Wiki NokiaHacking.pl jest wolna, co oznacza nie tylko, że jest bezpłatna, lecz także, że jej treść może być dowolnie kopiowana i modyfikowana przez każdego. Oznacza to też, że każdy, kto tylko ma dostęp do Internetu i jest zarejestrowanym użytkownikiem forum NokiaHacking.pl, może ją edytować, dodając do niej nowe treści lub korygując błędy w starych poprzez proste kliknięcie na zakładkę "edytuj" i pisanie w sposób przypominający działanie prostego edytora tekstu. Teoretycznie z punktu widzenia budowania wiarygodnej encyklopedii dopuszczenie każdego do modyfikowania zawartości encyklopedii brzmi fatalnie, jednak w praktyce ze względu na znaczną przewagę osób edytujących w dobrej wierze nad osobami edytującymi w złej wierze, koncepcja otwartości sprawdza się. Wyjątkiem od zasady otwartości są tylko nieliczne hasła, które są zablokowane, takie jak np. Strona Główna, gdyż są one częstym celem aktów wandalizmu.

Informacja dla czytelników

Zawartość strony nie jest kontrolowana przez ściśle określoną radę redakcyjną, lecz jest tworzona przez dynamicznie i spontanicznie rozwijającą się społeczność edytorów, do której każdy może w każdej chwili dołączyć, pod warunkiem, że akceptuje podstawowe zasady jej funkcjonowania.

Z tego względu należy korzystać z niej z pewną ostrożnością. Przy permanentnym procesie tworzenia nie można zagwarantować, że nie zawiera ona błędów. Niemniej mechanizm wzajemnej kontroli jednych edytorów przez drugich powoduje, że zwykle artykuły stają się z czasem coraz lepsze. Stąd na ogół można mieć większe zaufanie do artykułów, które powstały dość dawno temu i były od tego czasu wielokrotnie edytowane. Jednak nawet w przypadku tego rodzaju artykułów istnieje ryzyko, że ktoś dodał do nich ostatnio fałszywe informacje lub że stały się one ofiarą wandalizmu.

Jeżeli znalezione tu informacje chcesz wykorzystywać np. w pracy, nauce lub innym funkcjonalnym celu, powinieneś zweryfikować je w innych źródłach, uważanych za wiarygodne. Tylko w ten sposób możesz ustrzec się wprowadzenia w błąd przez osoby, które mogły wolną encyklopedię potraktować jako platformę do uprawiania mistyfikacji. Najlepiej prześledź historię edycji artykułu i sprawdź, kto umieścił interesujące Cię informacje, wymaga to jednak pewnej pracy. Historia identyfikuje autorów zmian przez nazwę konta zarejestrowanego użytkownika, co jednak nie zawsze oznacza brak anonimowości. Aby to rozstrzygnąć, sprawdź na stronie danego konta, czy jest możliwe ustalenie elementarnych danych jego właściciela, i zweryfikuj ich związek z Wikipedią w innych miejscach, np. w Internecie. Mając takie informacje, będzie można pewniej oceniać wiarygodność autora, gdyż - choć nie jest to prawda absolutna - z praktyki wiadomo, że autorzy znani z prawdziwego imienia i nazwiska są rzetelniejsi niż anonimowi lub pół-anonimowi.

Zasady współtworzenia

W tej encyklopedii obowiązuje zasada śmiało edytuj strony, co oznacza, że nie trzeba nikogo pytać się o zgodę na dokonywanie zmian w wybranych przez siebie artykułach. Oprogramowanie MediaWiki, na którym oparta jest strona, zostało napisane w ten sposób, aby można było bez trudu odzyskać wcześniejsze wersje artykułów, dzięki czemu nie ma obawy, że w wyniku błędnej edycji popsuje się coś na trwałe. Należy jednak pamiętać, że inni również mają prawo do edytowania. Gdy pojawi się konflikt, należy się czasowo wstrzymać z edytowaniem i przedyskutować sprawę na odpowiedniej podstronie dyskusyjnej.

Prawo do śmiałego edytowania nie oznacza wcale, że można napisać wszystko, co się chce. W szczególności encyklopedia nie jest miejscem do umieszczenia własnej twórczości artystycznej, autopromowania się i tworzenia zbioru linków do innych stron WWW. Pisząc artykuły, opieraj się o zasady neutralnego punktu widzenia i weryfikowania źródeł.

Podstawowe informacje prawne

Treść Wiki NokiaHacking.pl jest udostępniana w oparciu o licencję CC-BY-SA 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania lub modyfikacji treści artykułów Wikipedii zgodnie z zasadami Licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez Creative Commons.

Wiki NokiaHacking.pl zawiera również materiały tekstowe, dźwiękowe, graficzne i inne, które są objęte innymi licencjami niż CC-BY-SA i GNU FDL, prawa autorskie do nich wygasły lub ich się zrzeczono. W takich przypadkach jest to wyraźnie zaznaczone na stronie danego materiału.

Wiki NokiaHacking.pl nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych. Wszystkie materiały są publikowane w celach edukacyjnych.
Pamiętaj, że używasz Wiki NokiaHacking.pl na własną odpowiedzialność!

W szczególności nie należy Wiki NokiaHacking.pl traktować jako źródła jakichkolwiek porad, mogących mieć istotny wpływ na czyjeś życie, zdrowie lub sytuację prawną.